Сортовий склад

 Слава Переможцям

Слава Переможцям - сорт отриманий на Мліївській дослідній станції садівництва від схрещування в 1928 році сортів Папіровка і Макінтош. Районований з 1954 року і широко вирощується в усіх зонах України.

Дерево сильноросле, з широкоокруглою кроною. Досить міцні скелетні гілки нижнього ярусу відходять від стовбура під кутом 65—75%, верхні — 40—50°. Зимостійкість висока. Сприйнятливість до парші середня, до борошнистої роси низька. Цвіте в середні строки.

Кращі запилювачі: Делічія, Пріам, Антонівка звичайна, Джеймс Грів. Плодоносить стабільно. Урожайність 7—8-річних дерев — 10—18кг, 12—13-річних— 40—75кг.

Плоди середніх та більших за середні розмірів (125—180 г), середньої одномірності округло-конічної форми або широкоовальні, з широкими ребрами, часто асиметричні, жовтувато-зелені, з темно-червоним розмитим румя’нком на більшій частині поверхні і бордовими штрихами. Шкірочка тонка, масляниста, з легким сизим нальотом. М'якуш жовтувато-білий або світло-кремовий, ніжний, середньозернистий, соковитий, відмінного солодко-кислого смаку (4,4—4,6 бала).

Знімальна стиглість у лісостеповій зоні настає наприкінці серпня, на Поліссі — у першій декаді вересня.

Зберігання. У сховищі плоди зберігаються 1— 1,5, а в холодильнику — 3,5—4 місяці. Використовують у свіжому вигляді, на виготовлення марочних соків, сухофруктів, для мочіння.

 
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com