Сортовий склад

 Ананасний Цюрюпінський

 що добре зарекомендував себе в селекції Державного Никитського ботанічного саду. Відібраний як випадковий сіянець у Херсонській області. Селекціонер К.Ф.Костіна. Відрізняється скороплідністью, помірною, регулярною врожайністю, са-моплідністью, підвищеною зимостійкістю дерева й квіткових бруньок, задовільною посухостійкістю, стійкістю до грибних хвороб, не вимогливий до ґрунтових умов.

Дерево среднеросле, із плоскоокруглою, не загущеною кроною. У плодоносіння вступає на 3-4-й рік. Плодоносить на однолітніх пагонах, плодових прутиках, плодушках і шпорцях.

Плоди округлі, трохи асиметричні, слабко стислі з боків, злегка горбисті; середньої величини (40-45 г). Шкірочка середньої щільності, середньоопушена, ясно-жовта, матова, практично без рум'янцю. М'якоть від світложовтої до злегка жовтогарячої, ніжноволокниста, середньої щільності, соковита, ароматна, гарного кислувато-солодкого, трохи нестабільного смаку (4,0-4,5 балиКісточка маленька, обернено-яйцеподібна, добре відокремлюється від м'якоті. Насіння солодке.

Дозрівання плодів в умовах Лісотепу наступає в третій декаді липня. Споживаються у свіжому виді, а також для готування компотів, соків, джемів, варення.

 
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com