Сортовий склад

 Мелітопольска десертна

 

Мелітопольска десертна - середньопізній сорт вишні селекції Інституту зрошуваного садівництва УААН. Відібраний у 1935 році серед сіянців вишні Гортензія від вільного запилення. Селекціонери М.Т.Оратовський, Д.А.Батюк. Відрізняється високою, стабільною врожайністю, крупноплідністю, високою якістю плодів, стійкістю до моніліозу і кокомікозу, самобезплідністю, невимогливий до умов вирощування.

Дерево сильноросле, швидкоросле, формує високоовальну, середньої густоти крону. У плодоносіння вступає на 4-5-й рік, плодоносить на плодових прутиках і торішніх приростах. Кращі запилювачі: вишні — Любська, Гріот остгеймський, Гріот мелітопольський, черешні — Чернявка, Франц Йосип.

Плоди великі (6-8 г), одномірні, округлої форми. Шкірочка тонка, але міцна, червона, блискуча, від м'якоті відокремлюється легко. М'якоть ясно-червона, соковита, ніжна, тануча. Сік майже безбарвний. Смак десертний, винно-солодкий, у якому гармонійно сполучаються цукор і неповторна освіжаюча кислота (4,75-5 балів). Кісточка середня, овальна.

Дозрівають плоди в умовах Мелітополя 23-28 червня, використовуються на десерт і для готування варення, соку, вина й інших високоякісних продуктів переробки.

 
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com