Високоякісний садівний матеріал та плоди

  Фермерське господарство «МакоСад» було засноване в 2000 році в селі Рідківцях, Новоселицького району, Чернівецької області. Розташоване воно в одному з найсприятливіших районів садівництва України в межиріччі Прута і Дністра, в районі Хотинської височини.

   Господарство спеціалізується на вирощуванні підщеп, зимових щеп, кронованих однорічок, дворічок з однорічною кроною типу «кніп-баум» та великих партій високоякісних плодів.

   Для створення високопродуктивних яблуневих садів та ефективної їх експлуатації потрібно використовувати тільки сертифікований оздоровлений садивний матеріал. Загально відомим є факт що продуктивність оздоровленого садивного матеріалу подекуди навіть до 30 % вища в порівнянні з не оздоровленим аналогом.

 У зв’язку із цим в 2004 році було завезено з відомого італійського розсадника “Mazzoni” елітний матеріал підщепи М9 Т337 та айви Sydo та закладено власний маточник клонових підщеп площею 0,5 га. В 2008 було закладено наступне поле маточника площею 1 га підщепою М9 Т337, Колт, Пуміселект, айви С, купленого у відомого німецького розсадниковода Лодера. Прищепний матеріал в господарстві також оздоровлений завезений з Голандії.

   З кожним роком помітно росте рівень якості на світовому ринку фруктів, що спричинює значно вищі вимоги до товаровиробника. Зростає виробництво фруктів в Китаї і їх все більше з’являється на прилавках супермаркетів. Покупець вже не шукає яблук сорту Джонатан чи йому подібні. Супермаркети ставлять вимоги щодо якості і регулярності постачання продукції, використання засобів захисту рослин та мінеральних добрив.

   Зважаючи на все це, шанси українських садівників є і вони витікають із їх сильних і слабких сторін.

   Конкурентними перевагами України є досить сприятливі погодно-кліматичні умови і сприятливе географічне розташування між великими ринками Росії, Білорусії та Євросоюзу.

Росія виробляє обмежену кількість якісних фруктів, а собівартість плодів в Євросоюзі досить висока через значне подорожчання робочої сили. Ось і тут з’являється шанс для українських садівників вийти зі своїм якісним товаром на ринок. Для підвищення продуктивності яблуневих садів та ефективності галузі в Україні, потрібна послідовна її інтенсифікація шляхом переходу до створення сучасних промислових насаджень з використанням найновіших досягнень світової садівничої науки.

 
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com