Сортовий склад

 Київський ранній

Київський ранній - ранньостиглий, скороплідний сорт персика селекції Інституту садівництва УААН. Отриманий від схрещування в 1939 році сортів Кащенко 208 і Гросс Міньйон. Селекціонери Б.И.Шабловський, И.А.Шеремет, А.П.Родіонов. Відрізняється зимостійкістю, високою врожайністю, стійкістю до враження листів і пагонів клястероспоріозом і борошнистою росою. Має промислове значення на півдні України, відкриваючи тут сезон персика.

Дерево середньоросле, формує кулясту, злегка розкидисту крону. У плодоносіння вступає на 3-4-й рік, плодоносить в основному на змішаних пагонах, має потребу в нормуванні плодів.

Плоди середньої величини (85-90 г), округлоподовжені, з яскраво вираженим клювиком, на молодих деревах зустрічаються і плоскоподовжені. Шкірочка ясно-жовта, іноді з яскравим смугастим рум'янцем. М'якоть зеленувато-біла, соковита, ніжна, відносно високих смакових якостей. Кісточка подовжена, сильно загострена, у глибоких звивинах, від м'якоті не відокремлюється і тільки в окремі роки буває майже вільною.

Дозрівають плоди в умовах Києва 15-20 липня. Придатні насамперед для уживання свіжими, але можуть бути використані і для готування компотів і варення у фазі технічної зрілості.

 
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com