Сортовий склад

Ризомат

Ризомат - сорт столових родзинок винограду раннесреднего періоду дозрівання. Названий на честь виноградаря узбекистану Різамата Мусамухамедова. Листя середнього розміру, округлі, п'ятилопатеві, слаборассеченниє, знизу голі. Черешкова виїмка відкрита, склепінчаста з округлим дном. Квітка в сорту обох статей. Кетяги великі, конічні, гіллясті, середній щільності.

Ягоди дуже великі вагою до 14 г, циліндрової форми, рожеві, з одним більш інтенсивно забарвленим боком, покриті восковим нальотом середньої густини. Шкірка тонка. М'якоть щільна, хрустка. Період від початку розпускання нирок до повної зрілості ягід в околицях Самарканду 150 днів при сумі активних температур 3000°С. Визрівання втеч хороше.

Врожайність 200-250 ц/га. Морозостійкість Ризомата слабка, стійкість до оїдіуму невисока. Можливе розтріскування ягід винограду при перепадах вологості в грунті, в період дозрівання. Передержівать кетяги на кущах не слід. Прищипка втеч виключається. Пасинки краще видаляти. Для здобуття урожаю високої якості рекомендується підтримувати для кущів винограду Різамат високий агрофон. Навіть на тлі маси стійких сортів винограду, що з'являються, в руках грамотного виноградаря вирощування Різамата може бути виправданим, завдяки кольору ягід і товарному вигляду. Родзинки з сорту винограду Різамат відрізняються нарядним зовнішнім виглядом і добрим смаком.

 
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com