Сортовий склад

Аркадія

 

Аркадія - столовий сорт винограду. Ця солодка батьківська парочка, де Молдова – у першу чергу, носій генів стійкості, а Кардинал – відповідав за якість, дала чимало непоганих сортів і форм винограду, і Аркадія, напевно, кращий. Сорт ставиться до дуже ранніх (115-125 днів). Середньо- або сильнорослий. Грона великі й дуже великі, 500-700 г (кращі до 2 кг), цилиндроконические, з лопатами, частіше щільні.

Ягоди великі й дуже великі,- 28x23 мм (і більш), 7-15 г, залежно від навантаження куща й агротехніки, яйцеподібної (серцеподібної) форми, білі. Цукристістю не блищить до 15-16% - що нормально, для врожайних сортів, але при невисокій кислотності 4-6 г/л, смак простий, ненав'язливий, легкий. При повному дозріванні — можливий легкий мускатний аромат.

М'якоть м'ясисто-соковита, шкірочка міцна, але не товста - транспортабельність висока. Втечі визрівають добре, тільки в сприятливі роки на неперевантажених кущах, але, як правило лози, що визріла, досить для формування куща. Плодоносних втеч 55-75%, коэффициент плодоносности 0,9-1,5. Урожайність дуже висока, тут Аркадія – один з рекордсменів. Сорт винограду чуйно реагує на догляд за ним, можна, у крайньому випадку, "убити" кущ, одержавши до осені масу недоспілого врожаю (що непросто, Аркадія намагається витягнути весь урожай, реагуючи на перевантаження затримкою в дозріванні) і зовсім недостигшої лози, так і одержувати розкішні грона зі значними ягодами не на шкоду врожаю. На добрива сорт реагує позитивно, але з дотриманням розумних доз. Стійкість до милдью підвищена - близько 3,5 балів (вимагає двох обприскувань), до оидиуму - вимагає звичайного захисту. При перепадах вологості в ґрунті можливе розтріскування ягід. Витримує морози до -21°С. Укореняемость черешків дуже гарна, коренева потужна, саджанці сорту Аркадія швидко набирають обороти й рано вступають у плодоносіння. Обрізка можлива як довга, так і коротка з навантаженням не більш 8 втеч на кв. м площі харчування куща, з обов'язкової нормировкой суцвіттями. Сумісна з більшістю підщеп. Сорт винограду Аркадія вже став стандартним у сортименті більшості виноградарських районів, при орієнтації на ринок слід ураховувати його насиченість цим виноградом. По своїй стійкості до грибних захворювань Аркадія недалеко пішла від нестійких сортів витис винифера, особливо це стосується оидиума, смак приємний, але не видатний. І, проте, Аркадія – досить гідний сорт винограду, деякі з нових сортів (форм) можуть зрівнятися з нею по сумі всіх характеристик.

 
Joomla 1.5 Templates by JoomlaShine.com